Безпека в інтернеті

Дорослішати — значить розумітись на серйозних речах

Компанія Google разом з Інтернет Асоціацією України запускає комплексний освітній ресурс для дітей і вчителів «Про Інтернет». На ньому можна дізнатися про те, як отримати доступ до знань, знаходити потрібну інформацію в мережі, критично оцінювати контент, створювати власні Інтернет-проекти, спілкуватися - і робити все це, дотримуючись запобіжних заходів.

Інтернет — скарбниця знань та інформації, незамінний інструмент для спілкування та соціалізації. Діти, як найчуткіша до інновацій частина суспільства, активно адаптуються до цифрового середовища. Із кожним роком зростає кількість інтернет-користувачів, а також збільшується час, який підлітки проводять в мережі. Однак кількість не означає якість.

Чи використовують діти весь потенціал, який пропонує Інтернет? Чи розуміють, як Інтернет може допомогти реалізації їх здібностей, будуванню професійної кар’єри вже зараз? Чи знають про зворотний бік — інтернет-ризики?

Сьогодні «грамотність» — то не лише академічні навички читання, рахування і письма, а й уміння використовувати Інтернет безпечно та усвідомлено. Це і є цифрова грамотність, або цифрова компетентність, базові знання якої покликаний закласти наш проект.

Нові можливості — нова відповідальність

З одного боку, діти та підлітки відкривають для себе світ за допомогою Інтернету. Із другого боку, самі технології значною мірою впливають на формування особистості дитини. Дуже важливо, щоб цей вплив був позитивним та творчим.

Тож ми ставимо своїм завданням також дати дітям розуміння, що в Інтернеті, як і в реальному житті, треба бути обережним. І чому важливо в разі зіткнення з інтернет-погрозами обов’язково звертатися до дорослих або спеціальних служб.

Корисні посилання : Освітній канал на YouTube http://www.prointernet.in.ua/library